Киев, Украина
+380955517766 (+380994413844 Viber)
kpka2015@gmail.com

Індивідуальна податкова консультація. Чому вона потрібна?

Індивідуальна податкова консультація. Чому вона потрібна?

Індивідуальна податкова консультація. Навіщо вона потрібна? 

Що таке індивідуальна податкова консультація? Пунктом 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України, передбачено, що податкові органи надають безоплатно платнику податків індивідуальні податкові консультації.

Слід врахувати, що вказана консультація має індивідуальний характер, і може використовуватися тільки тим платником податків, якому така консультація надавалася (п. 52.2  ст. 52 ПКУ).

Як отримати індивідуальну податкову консультацію? Та в які строки податкові органи надають таку консультацію?

Для отримання індивідуальної податкової консультації необхідно письмово звернутися до податкового органу з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства. Таке письмове звернення повинно відповідати вимогам ст. 52 ПКУ та містити інформацію про те, в якому вигляді (усному/письмовому) платник податків просить отримати консультацію на своє звернення.

Протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання звернення на надання консультації, податкові органи надають відповідну індивідуальну податкову консультацію.

Уповноважена особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на отримання індивідуальної податкової консультації понад 25-денний строк, але не більше 10 календарних днів, та письмово повідомити про це платнику податків до закінчення строку, визначеного абзацом першим п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України.

Всі письмові індивідуальні податкові консультації, реєструються в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій та розміщуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади.

Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: Головна/Електронний кабінет/Реєстри/Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій.

Чи звільняється платник податків від відповідальності за порушення вимог податкового законодавства, якщо він діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації?

Податковим кодексом України визначено, що платник податку не може бути притягнутий до відповідальності, включаючи фінансові (штрафні санкції та/або пеня), якщо він діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, за умови що вона зареєстрована в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій (п. 53.1 ст. 53 ПКУ).

Однак, слід звернути увагу, що вказана норма закону звільняє платника податку тільки від адміністративної, кримінальної відповідальності, а також від сплати штрафних санкцій та пені. Так як податковим кодексом чітко передбачено, що за порушення податкового законодавства застосовується наступна юридична відповідальність: фінансова, адміністративна, кримінальна (п. 111.1 ст. 111 ПКУ) . А тому, від  нарахування та сплати самого податку, платника така консультація не звільняє (якщо податковим органом буде нараховано податки, всупереч такій консультації)!!!

Який термін дії індивідуальної податкової консультації і коли вона набирає чинності?

Індивідуальна податкова консультація застосовується з моменту отримання її платником податків і втрачає дію з моменту її скасування.

 Згідно Листа ДФСУ від 06.11.2015 р. № 23771/6/99-99-10-03-02-15 консультації вважаються такими, що змінені та/або скасовані:

  •  із втратою чинності норми закону або іншого акта, допомогу у практичному використанні якої надано;
  •  із набранням законної сили рішення суду, яким визнано недійсною таку консультацію;
  • якщо така консультація відкликана та/або змінена листом контролюючого органу, яким вона надавалась.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *